Czym pielęgnować cerę z trądzikiem różowatym?

Trądzik różowaty jest przewlekłą chorobą skóry, która w odróżnieniu od trądziku pospolitego częściej atakuje osoby dorosłe. Oba te schorzenia wymagają kierunkowego leczenia oraz właściwie dobranych preparatów do codziennej pielęgnacji – jakie rozwiązania są polecane w przypadku trądziku różowatego?

Czym myć twarz?

Każda cera, również ta z trądzikiem różowatym, wymaga codziennego oczyszczania. Żel micelarny Nanili oczyszcza skórę bardzo skutecznie, ale jej nie podrażnia, co jest zasługą odpowiednio dobranych składników: ekstraktu z zielonej herbaty i ekstraktu z oczaru wirginijskiego. Dzięki tym składnikom można usunąć cały makijaż i wszelkie inne zabrudzenia znajdujące się na twarzy.

Dodatkowym kosmetykiem może być Hydro Enzyme Peel, z papainą, kwasem lewulinowym, NMF i hinokitiolem. Peeling enzymatyczny złuszcza martwy naskórek i bardzo silnie nawilża cerę, pobudza jej regenerację, wyrównuje koloryt. Po kosmetykach oczyszczających powinno się użyć toniku, który przywróci prawidłowe pH – to ważne, ponieważ preparaty myjące zazwyczaj mają odczyn zasadowy i zmieniają pH skóry, przez co staje się ona podatniejsza na ataki bakterii.

Krem do twarzy

Po umyciu twarz wymaga nawilżenia kremem. W L-cream od Nanili znajduje się kwas laktobionowy, który działa bakteriostatycznie oraz redukuje stany zapalne. Za nawilżenie odpowiada łagodny olej abisyński, a trehaloza wzmacnia barierę hydrolipidową. Do nawilżania skóry z trądzikiem różowatym nadaje się także aktywny krem naprawczy T-cream, na bazie składników przeciwzapalnych i wyciszających – po nałożeniu kremu cera staje się ukojona, podrażnienia są mniej widoczne, czuć tylko przyjemne uczucie głębokiego nawilżenia. W T-cream składniki aktywne są w wysokich stężeniach, ale wciąż jest to kosmetyk całkowicie bezpieczny dla problematycznej skóry.

Wysoką zawartością substancji czynnych wyróżnia się też A-serum, które reguluje pracę gruczołów łojowych, koi podrażnienia i redukuje stany zapalne na skórze. Inne serum przeznaczone do cery z trądzikiem różowatym to Troxe Serum, które wzmacnia kruche naczynka oraz zmniejsza rumień. Dzięki zastosowaniu takich dedykowanych kosmetyków łatwiej zredukować objawy choroby, prócz tego warto uzupełnić domową pielęgnację o profesjonalne zabiegi w gabinecie kosmetycznym.