Jak zrobić fale na włosach – poznaj kilka sprawdzonych sposobów

jak zrobić fale na włosach

Każda z nas marzy o pięknym wyglądzie. Jednym z kluczowych elementów całej stylizacji jest nasza fryzura. Od wielu lat niezmiennie ogromną popularnością cieszą się włosy falowane, delikatnie, romantycznie podkręcone. Jak zrobić fale na włosach? Poznaj kilka bezpiecznych metod na fryzurę idealną.

Lokówka, czyli jak zrobić fale na włosach

Jak zrobić fale na włosach? Zdecydowanie najbardziej powszechnie znaną metodą jest użycie lokówki. To urządzenie, które jest specjalnie dedykowane do zakręcania loków i fal. Przy jego użyciu możemy indywidualnie zadecydować o intensywności skrętu włosów, mogąc tworzyć dowolnie wybrane fryzury. Lokówka to także sposób, który w najkrótszy sposób powoli na uzyskanie zamierzonych rezultatów. Należy jednak pamiętać o właściwej ochronie termicznej włosów, które narażone są na wysoką temperaturę.

Jak zrobić falę na włosach? Prostownica Twoim sprzymierzeńcem

Pomimo tego, że prostownica, jak jej sama nazwa wskazuje, kojarzy nam się z prostowaniem włosów, nie jest to jej jedyne zastosowanie. Jak zrobić fale na włosach przy użyciu prostownicy? Pojedyncze pasmo włosa należy umieścić w środku prostownicy, a następnie całe urządzenie należy odkręcić wokół wybranego pasma włosa i delikatnie przytrzymać przez kilka sekund. Utrwalenie fal dowolnie wybranym lakierem pozwala na zachowanie wymarzonej fryzury przez długi czas.

Sposób naszej babci, czyli tradycyjne wałki

Oprócz nowoczesnych metod, z wykorzystaniem wysokiej temperatury, nie sposób nie wspomnieć także o rozwiązaniach najbardziej klasycznych, które znane są od wielu pokoleń. Jak zrobić fale na włosach? Zdecydowanie warto użyć do tego celu wałków bądź papilotów. To metoda, której cechą charakterystyczną jest możliwość uzyskania jak najbardziej naturalnego efektu. Co więcej, jest to także jedna z najbardziej bezpiecznych, najmniej ingerujących metod w strukturę naszego włosa. Dlaczego warto wybrać wałki? Wśród najważniejszych zalet należy:

  • Fale o identycznym stopniu zakręceniu,
  • Możliwość przygotowania wymarzonej fryzury we wcześniejszym czasie,
  • Brak konieczności dostępu do źródła energii,
  • Ekonomiczność,
  • Wałki możemy zakręcić na swoich włosach samodzielny

Jak zrobić fale na włosach? Nocny warkocz

Wymarzone fale na włosach to jeden z największych trendów ostatnich czasów. Jak zrobić fale na włosach? Jednym z najprostszych sposobów, który będzie możliwym do wykonania przez każdą osobę, nawet taką, która nie posiada uwarunkowań, zdolności do pracy z włosami, jest zapłacenie warkocza przed snem. Należy jednak pamiętać, że przed zrobieniem warkocza włosy powinny być umyte wraz z nałożoną odżywką dla włosów kręconych, pozostawione lekko wilgotne. Warkocz musi być mocny, silnie zapleciony. Z tak wykonaną fryzurą należy położyć się spać. Rano, po rozpleceniu warkocza, będziemy mogli cieszyć się pięknymi, naturalnymi falami, które staną się jedną z najpiękniejszych naszych ozdób.

Postaw na sprawdzone rozwiązania i ciesz się z modnej fryzury, która podkreśli Twoje atuty.