Pozycje seksualne na poprawę atmosfery w sypialni

pozycje sexualne

Przyjemność to odpowiednia pozycja seksualna

Pozycje seksualne a komunikacja w sypialni

Na pewno atmosferze w sypialni pomoże spontaniczność i zaangażowanie, czasami nawet chęć do eksperymentowania. Najważniejsza jest bliskość i intymność, a także szczerość. A co jeżeli partnerzy mają ochotę, jednak są zbyt wyczerpani na stosowanie niecodziennych pozycji seksualnych? Jeżeli nie mamy na coś ochotę np. gdy nasz partner mocno nalega na zbliżenie lub konkretną pozycję seksualną, powinniśmy mu o tym wprost powiedzieć. Ale to działa także w drugą stronę: kiedy mamy na coś szczególną ochotę – seks oralny lub dłuższa grę wstępną – także to wyraźnie zakomunikujmy. 

Gdy to my mamy ochotę na przyjemność

Istnieje kilka pozycji seksualnych w których dominuje kobieta. Nie jest to tylko pozycja na jeźdźca, która jest dobrze znana z dawania przyjemności kobiecie. Istnieje szereg innych pozycji “dla niej”. Wiele z nich jest zaczerpniętych z indyjskiej sztuki kochania: kamasutry. 

  • Kowbojka – nie jest to trudna pozycja, która daje maksimum satysfakcji dla kobiet. Mężczyzna także jest podniecony kontrolą kobiety oraz pełnym widokiem na jej twarz i ciało. Tutaj kochanka decyduje o głębokości penetracji tempie. 
  • Jeździec tyłem – ona siedzi tyłem on może podziwiać jej pośladki dotykać piersi, a także głaskać po plecach. Mężczyźni ewidentnie to lubią. Taka pozycja zapewnia kobiecie optymalną penetrację, a zarazem nie męczy jej pleców i szyi. Kobieta ma kontrolę nad kontem pieszczot.
  • Ośmiornica – jest to trochę bardziej wymagająca pozycja, gdzie łechtaczka jest stymulowana jakby przy okazji. Pozwala to na silne bodźce dla kobiet. W tej pozycji Partner kładzie się na boku i unosi nogę. Partnerka klęka przy nim i zbliża się do od partnera. Ta pozycja seksualna ma bardzo wiele zalet, ale nie jest zbyt popularne. Jej największym plusem jest to, że często kończy się potężnym orgazmem. 
  • Na krawędzi – “słyszałem że jest to pozycja dla odważnych”. Nic dziwnego, gdy stosujemy ją w hotelu, ale jej bardziej egzotyczną wersją jest kochanie się w kinie lub w środkach komunikacji. Mężczyzna siada na krawędzi czy do łóżka lub krzesła. Partner wygodnie się opiera o oparcie mebla lub poduszki. Kochanka klęka nad nim dosiada go jak kowbojka. 

Gdy pragniemy sprawić przyjemność partnerowi

Większość pozycji seksualnych, które sprawiają przyjemność kobietom, także jest satysfakcjonująca i podniecająca dla mężczyzn. Szczególnie wtedy, kiedy może ją pieścić, całować, patrzeć na jej grymasy, mimikę twarzy czy po prostu głęboko w oczy. Pozycje seksualne “dla kobiet”,z których partner czerpie maksimum przyjemności to: jeździec tyłem, ośmiornica, “na krawędzi”.

Do tych pozycji można dodać jeszcze kilka, które szczególnie sprawiają przyjemność mężczyznom:

  • Na pieska – kobieta poddaje się mężczyźnie, to on kontroluje przebieg stosunku. Istnieje wiele wariantów: piesek preriowy (kobieta z pozycji pieska się unosi do góry), a mężczyzna może udawać pętanie kochanki, dotykać jej karku, uszu i szyi. Piesek “na krawędzi” to pozycja w której kobieta klęczy na brzegu łóżka lub mebla, a partner stoi penetrując pochwę, nad czym ma pełną kontrolę. Ta pozycja pokazuje uległość mężczyźnie i na pewno zadowoli wszystkich kochanków, szczególnie jako przyjemne świętowanie jego okazji. Dodając do tej pozycji seks oralny kobieta moe być pewna, że mężczyzna będzie wniebowzięty.
  • M  – ta pozycja cechuje się tym, że mężczyzna może się zrelaksować, a jednocześnie czerpać maksimum korzyści ze stosunku seksualnego. Mężczyzna kładzie się na plecach zgina nogi w kolanach. Partnerka siada na niego, kładzie plecy na jego udach, a kolana i stopy kieruje w kierunku jego głowy. Jest to kolejna pozycja, która pozwala kontrolować kobiecie intensywność doznań. W tej pozycji kochankowie mogą się kochać długo, nawet przy słabszej kondycji. Pozycja pozwala na intensywną drażnienie przedniej ściany pochwy, co może doprowadzić do wytrysku kobiety. 
  • Nożyce  – jest to trudna pozycja szczególnie dla kobiet i mężczyzn. O co chodzi w tej pozycji? Partner kładzie się i wygina jak struna oraz opiera się na rękach. Kobieta wsiada na niego i leży z wyprostowanymi nogami i następnie prostuje ręce. Jest to jeden wariant pozycji seksualnej która przypomina kształtem nożyce. Jest to pozycja bardzo wyjątkowa, nawet dla doświadczonych kochanków. Zapewnia silne doświadczenia mężczyźnie. Niestety można sobie nadwyrężyć niektóre mięśnie, a nawet kręgosłup. Istnieje także wiele innych wariantów nożyc. Dobra dla “rozgrzania atmosfery w sypialni”.

Pozycje seksualne sprzyjające kobiecemu wytryskowi

Kilka mitów i faktów o kobiecym wytrysku

Wcale nie jest tak rzadkie jak się mężczyzną wydaje. Chociaż pisał już o nim Arystoteles przez wieki uchodził za legendę lub był przedmiotem przechwałek. Wielu kobietom wydawało się że “popuszczają” mocz i się wstydziło do tego przyznać. Dziś na pewno wiemy już że ten płyn nie jest moczem. Żeński ejakulat zawiera sporo cukrów typowych dla spermy oraz PSA czyli antygen typowy dla prostaty. Kobiecy wytrysk nie jest rzadkością, lecz nie zawsze “jest widoczny”. W wielu przypadkach następuje wytrysk wsteczny, gdzie płyn gromadzi się w pęcherzu.

Kobiece pozycje seksualne

Powszechnie wiadomym jest, że niektóre pozycje seksualne sprzyjają do powstawania kobiecego wytrysku. Najbardziej sprzyjające kobiecym wytryskom to pozycje:

  • jeździec tyłem, 
  • na krawędzi (mężczyzna siedzi na krześle lub łóżku, partnerka na nim), 
  • na pieska w różnych odmianach. 

Istnieją też bardziej wyszukane pozycje seksualne które wspomagają organizm kobiety: huzarska, sfinks lub też wyżej opisane nożyce. 

Każda kobieta jest indywidualnością, nie bójcie się eksperymentowania i zachęcania swoich “ogierów” do urozmaicania wspólnych pieszczot. To do Was należy kontrola, niezależnie czy chcemy bardziej, żeby on szybciej doszedł, czy też my.