Optyk Kraków – jak przygotować się do wizyty w salonie?

Okulary korekcyjne są nam potrzebne każdego dnia, aby dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków i zapewnić sobie bezpieczeństwo. Według specjalistów okulary powinno się wymienić co ok. 2-3 lata. Jednak można to robić częściej, jeśli odczuwamy dyskomfort podczas noszenia okularów lub chcemy zmienić kolor oprawek. Jak przebiega wizyta u optyka?

Kiedy warto wymienić okulary?

Dla wielu osób noszenie okularów jest koniecznością. Dzięki nim możliwe jest skorygowanie wad wzroku lub zapewnienie komfortu podczas pracy przy komputerze. Okulary z antyrefleksem, filtrem UV i polaryzacją bardzo przydają się również w trakcie jazdy samochodem. Nie tylko zabezpieczają Twój wzrok przed szkodliwym promieniowaniem, ale także chronią oczy przed oślepiającym światłem, które odbija się od kałuży lub karoserii samochodów.

Okulary korekcyjne warto wymienić, gdy Twoja obecna para nie zapewnia Ci odpowiedniego komfortu widzenia. Zarówno zbyt słabe, jak i zbyt mocne szkła mogą być przyczyną takich dolegliwości jak:

 • bóle głowy,
 • pieczenie oczu,
 • zawroty głowy,
 • podwójne widzenie,
 • uczucie pływania otoczenia,
 • uczucie braku równowagi podczas stania,
 • częste mruganie,
 • nadmierne zmęczenie,
 • problemy z koncentracją.

Jeśli zaobserwujesz u siebie jeden lub kilka z powyższych objawów, rozważ wizytę w renomowanym salonie optycznym. Doświadczony optyk z Krakowa wykona dla Ciebie wysokiej jakości okulary, dzięki którym znowu będziesz doskonale widzieć wszystkie szczegóły.

Jak przygotować się do wizyty w salonie optycznym w Krakowie?

Salon optyczny w Krakowie to miejsce, gdzie uzyskasz kompleksową pomoc w zakresie doboru i wykonania okularów. W zależności od potrzeb możesz umówić się na ponowne badanie wzroku lub na przygotowanie nowej pary na podstawie już posiadanych zaleceń. Optyk Kraków zajmuje się realizacją recept okularowych, a także konserwacją i naprawą uszkodzonych okularów. Na wizytę w salonie warto się umówić, aby uniknąć długiego czasu oczekiwania na swoją kolej.

Do samej wizyty nie musisz specjalnie się przygotowywać. Jeśli chcesz tylko zmienić kolor lub wzór oprawek, zabierz ze sobą okulary korekcyjne, które dotychczas stosowałeś oraz wyniki ostatnich badań okulistycznych. W salonie optycznym w Krakowie możesz też wykonać komputerowe badania ostrości wzroku. W takim wypadku warto przyjść wypoczętym na wizytę i zrezygnować z makijażu oczu. Na co najmniej 30 minut przed badaniem należy także ściągnąć soczewki kontaktowe. Wówczas wynik będzie bardziej miarodajny. Po wykonaniu badania Optyk Kraków pomoże Ci dobrać optymalne okulary i wyznaczy termin ich przygotowania.

Optyk Kraków – jak wygląda dobór okularów w salonie?

salonie optycznym w Krakowie dobór okularów korekcyjnych zwykle nie trwa dłużej niż 30 minut. W ofercie znajdziesz wysokiej jakości okulary:

 • progresywne,
 • do czytania,
 • do komputera,
 • dla kierowców,
 • korekcyjne,
 • oraz wiele praktycznych akcesoriów do pielęgnacji okularów.

Optyk Kraków przeprowadzi z Tobą krótki wywiad, aby ustalić, jakie są Twoje potrzeby i preferencje. Może zapytać Cię o stosowaną do tej pory korekcję, warunki pracy, ulubione aktywności, choroby przewlekłe i upodobania kolorystyczne. Następnie specjalista zaproponuje Ci kilka modeli i pomoże ustalić, który z nich najlepiej do Ciebie pasuje.

W dobrym salonie optycznym w Krakowie możesz przymierzyć dowolną ilość oprawek i bez żadnego pośpiechu wybrać dla siebie odpowiedni model. Specjalista pomoże Ci w znalezieniu optymalnej wielkości i kształtu oprawek, które będą wygodne oraz idealnie podkreślą Twoje rysy twarzy. Odbiór nowej pary następuje zwykle w ciągu kilku dni roboczych od momentu złożenia zamówienia.

To jest wyrób medyczny.
Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.